DOVEDNOSTI

Gabriel Knox je elitní žoldnéř, který byl trénován v několika oborech. Je potřeba, abys určil, v čem bude vynikat tvůj hrdina. Dvanáct dovedností je rozděleno do tří okruhů, a ty si můžeš vybrat pět dovedností bez jakéhokoliv omezení. Kombinace dovedností z jednoho oboru ti však mohou přinést nějaké bonusy, což může být v mnoha herních situacích výhodné.

 

ŠERMÍŘSTVÍ
Boj proti přesile
Útok dvěma zbraněmi
Defenzivní boj
Šermířské finesy   

 

 

PŘEŽITÍ V DIVOČINĚ
Střelba z luku
Stopování a orientace
Bylinkářství a znalost zvěře
Termoregulace   

 

 

ŠIKOVNOST A CHYTROST
Skrývání se
Kapsářství a zámky
Bleskové reflexy
Útok ze zálohy

 

 

 

Šermířství je zaměřeno zejména na boj z blízka a skvělé ovládání mečů. Postavy s dovednostmi z tohoto oboru mají vždy vysoký atribut ZACHÁZENÍ SE ZBRANÍ a svými zbraněmi udělují protivníkům masivní zranění.

 

Přežití v divočině je zaměřeno přesně tak, jak tvrdí název. Postavy s dovednostmi v tomto oboru jsou nejslabší v boji tváří v tvář, mají však nejvyšší atribut VITALITA a dokáží redukovat zranění utrpěné v soubojích. Navíc se mohou zbavovat nepřátel z dálky (střelba z luku), vyhýbat se nebezpečným situacím v předstihu (stopování), či nacházet léčivé byliny a vařit si z nich užitečné odvary (bylinkářství).

Šikovnost a chytrost má od všeho trochu. Postavy s dovednostmi v tomto oboru se mohou proplížit oblastmi hemžícími se nepřáteli bez ztráty kytičky, uhýbat před vystřelenými projektily nebo pastmi, a likvidovat své soupeře holýma rukama či noži. Dostatek peněz a cenností díky vyloupeným truhlicím je pak již jen pověstná třešnička na dortu.

     


 
      


 

 

 
 
 

Kontakt

Email: info@gabriel-knox-gamebook.eu

tel: +420 737 977 905